بانک لباس

استایل مونوکروم: راهنمای کامل برای شناخت استایل تک رنگ

استایل مونوکروم: راهنمای کامل برای شناخت استایل تک رنگ
استایل مونوکروم

دنیای مد هر‌ روزه و بی وقفه درحال پیشرفت و معرفی سبک‌های مختلف است. افرادی‌ هستند که همواره به دنبال پیروی از مد هستند ولی سبک‌های ساده را می‌پسندند، برای این افراد استایل مونوکروم بسیار مناسب است. مونو به معنی تک رنگ و کروم به معنی رنگ است‌. روز‌هایی که حوصله و وقت ست کردن لباس را ندارید و پر مشغله هستید می‌توانید به راحتی برای خود به سبک مونوکروم یک استایل جذاب رقم بزنید زیرا در این استایل ذهن شما دغدغه ترکیب رنگ‌ها را در کنار هم ندارد. این استایل به علت سادگی همیشه مد است و هیچوقت از مد نمی‌افتد. در ادامه برای شناخت استایل لباس مونوکروم، با عمده فروشی لباس بانک لباس همراه باشید.

استایل مونوکروم

استایل مونوکروم چیست؟

استایل مونوکروماتیک به معنی تک رنگ است. اما طرفداران این استایل در انتخاب‌های خود محدودیتی ندارند و دست‌شان در انتخاب باز است. استایل تک رنگ در بین سلبریتی‌ها و طراحان لباس بسیار محبوب است. برای استفاده در زندگی روزمره یا حتی قرار‌های کاری استایل مونوکروم بسیار مناسب است‌. در نگاه اول شاید این نوع پوشش به نظرتان کسل کننده باشد ولی در واقع این استایل انرژی مثبتی دارد. اگر به دنبال یک سبک خاص و جذاب می‌گردید مونوکروم پیشنهاد خوبی است و می‌تواند استایل کاربردی و جذابی برایتان باشد . این سبک برای همه افراد مناسب است، اما این پوشش برای افراد قد کوتاه و ریز نقش بسیار مناسب است‌ زیرا باعث بلندتر و کشیده‌تر دیده شدن قد آن‌ها می‌شود.

مونوکروم بخشی از استایل مینیمال است

مونوکروم بخشی از استایل مینیمال است

یکی از خوبی‌های استایل مونوکروم این است که نگرانی ست کردن لباس و هماهنگی بین لباس‌هایتان نیستید و مفهوم استایل مینیمال را برای شما تداعی می‌کند. اگر می‌خواهید استایل جدید و متفاوتی را تجربه کنید این استایل تک رنگ و ساده پیشنهاد خوبی است و باعث جلب توجه زیادی‌ می‌شود و در مکان‌های خاص و مهمانی‌های می‌توانید استفاده کنید.

رنگ‌بندی استایل مونوکروم

در استایل مونوکروم به علت سادگی از رنگ‌های نود و خنثی نیز استفاده می‌شود به همین دلیل به استایل ساده معروف است.  طرفدارن این سبک بیشتر به رنگ‌های سفید، مشکی، و خاکستری تمایل دارند. تک رنگ بودن این استایل به معنی فقط استفاده از یک رنگ نیست شما می‌توانید از سایه‌ها و درجات مختلف یک رنگ استفاده کنید. می‌توانید بعد از انتخاب یک رنگ از رنگ‌های مانند سفید، مشکی و خاکستری نیز در استایل مونوکروم خود به کار ببرید.

رنگ بندی در استایل مونوکروم

معنی واژه و مفهوم مونوکروم

مونوکروم به معنی تک رنگ بودن است‌‌. استفاده از رنگ‌های مشابه یا تنالیته‌های یک رنگ که در کنارهم یک استایل شکیل به وجود می آورد. در تکه‌های مختلف لباس می‌توانید از درجات مختلف رنگی و ته رنگ و سایه‌های مختلف یک رنگ در یک استایل استفاده کنید. رنگ‌هایی را انتخاب کنید و که با پوست و رنگ موی شما هماهنگی و هارمونی داشته باشد و تشخیص دهید کدام رنگ بیشتر به شما می‌آید‌.

رنگ مناسب استایل مونوکروم متناسب با پوست شما

اگر برای اولین بار می‌خواهید این استایل را امتحان کنید، بهتر است از رنگ‌های کرم، سرمه‌ای، سفید، مشکی، نسکافه‌ای، سبز نیز استفاده کنید. یکی از رنگ‌های که باعث اعتماد به نفس و انعطاف پذیری به ادم القا می‌کند استایل مونوکروم قرمز است که زیبایی و جذابیت خاصی به فرد می‌دهد. اگر رنگ‌ پوست شما سرد است و موهای روشنی دارید بهتر است از رنگ‌های سرد مانند سرمه ای استفاده کنید. و اگر رنگ پوست شما گرم است و رنگ موهای شما تیره است از رنگ‌های گرم مانند قرمز، سبز، بنفش استفاده کنید.

جنس لباس در پوشش مونوکروم

نکته‌ای که باید در هر استایل رعایت کنید جنس لباس‌ها است. در این استایل باید جنس‌های پارچه‌هایی که استفاده می‌کنید از هم متفاوت باشد مانند بافت‌های گوناگون مانند کتان، مخمل، چرم و… است. هرتکه از لباس بافت‌های مختلف براق و مات یا صاف استفاده کنید. در استایل مونوکروم لازم نیست از پارچه‌های ساده استفاده کنید، می‌توانید از پارچه‌های طرحدار در تناژ‌های مختلف رنگی استفاده کنید‌. می‌توانید با انتخاب ترکیب هوشمندانه‌ی آیتم‌ها با جنسیت‌های متفاوت از بی روح بودن استایل‌تان را نجات دهید.

جنس لباس در استایل مونوکروم

اکسسوری مناسب برای حفظ سادگی

استفاده از شال یا روسری طرحدار می‌تواند زیبای منحصر به فردی در استایل‌ شما ایجاد کند. کمربند باعث می‌شود استایل‌تان شیک‌تر به نظر برسد. اگر رنگ پایه‌ای که انتخاب کرده‌اید خاکستری است برای کفش نیز می‌توانید از یک کفش نقره‌ای پاشنه دار استفاده کنید تا لاغرتر و قد بلند‌تر به نظر برسید‌. یک قانون مهم در انتخاب اکسسوری در استایل مونوکروم این است که باید طیف رنگی اکسسوری روشن‌تر از رنگ پایه‌ باشد.

آرایش به سبک مونوکروم

در این استایل که همه چیز روی مبنای سادگی بنا شده، طیف رنگی در طرفدارن پر و پا قرص استایل مونوکروم در آرایش نیز از قانون استفاده از یک رنگ پیروی می‌کنند‌. این‌ نوع میکاپ سخت و تخصصی است که باید برای انجام این نوع آرایش به درک عمیقی از آرایش برسید. بسیاری از بازیگران و سوپراستارهای هالیوود از این نوع میکاپ در مراسمات رسمی و مهم استفاده می‌کنند. ابتدا رنگی که مناسب پوست و موی شما باشد را انتخاب کنید و طبق رنگ پایه‌ای که پسندید مانور رنگی بدهید. آرایش به سبک مونوکروم نیز نتیجه مطلوب و شکیلی به همراه دارد و بسیار منحصر به فرد است.

آرایش به سبک مونوکروم

کیفیت استایل

اگرچه این استایل بسیار ساده است ولی نکته‌ای که طرفدارن این استایل باید به آن توجه کنند کیفیت لباس‌هایی است که انتخاب می‌کنید . اگر می‌خواهید استایل مونوکروم‌‌تان شیک‌تر به نظر برسد، هنگام خرید به جنس پارچه و تمیزی دوخت لباس دقت کنید. لباس‌های با کیفیت از ظاهرشان مشخص است و گرون‌تر به نظر می‌آید. کیفیت بالا به معنای گران خریدن و برند خریدن نیست بلکه به معنای محدود خرید کردن ولی انتخاب آیتم‌های کاربردی است.

نکاتی که در استایل مونوکروم مردانه باید رعایت کنید

از سه تناژ مختلف رنگی در استایل خود استفاده کنید، یک رنگ را به عنوان پایه انتخاب کنید و از رنگ‌های سفید، مشکی، خاکستری استفاده کنید. آقایانی که علاقمند به استایل مونوکروم هستند این استایل یک استایل کاربردی برای آن‌ها به شمار می‌رود.

سایه رنگ‌های این استایل

نکته‌ای دیگر که باید به آن توجه کنید درست انتخاب کردن سایه‌های رنگ پایه است. برای مثال همیشه رنگ‌های تیره را در قسمت‌هایی استفاده کنید که در آن قسمت از اندامتان ایراد اندامی دارید و می‌خواهید آن را بپوشانید و توجه بقیه افراد را از آن قسمت بگیرید.

ایده‌ های جذاب ترکیب رنگ برای استایل مونوکروم مردانه

برای شروع می‌توانید از این ترکیب‌ رنگ‌ها برای استایل مونوکروم استفاده کنید.

  •  کرم و قهوه‌ای
  •  سفید و مشکی
  • طوسی و سفید
  • سبز تیره و مشکی

استایل مونوکروم زنانه

حق انتخاب برای خانم‌ها در این استایل از آقایان بیشتر است. انتخاب درست و متناسب رنگبندی به همراه آیتم‌هایی که با فرم اندامتان هماهنگ باشد. خانم‌های خوشتیپ در کمد لباس‌های خود همیشه لباس‌های تک رنگ را داشته باشید زیرا این استایل در اوج سادگی به علت هارمونی حس شکیل بودن به آدم هدیه می‌دهد.

ایده برای ست کردن سبک تک رنگ زنانه

 

  • کت کوتاه و شلوار بگ پارچه ای
  • بافت و دامن
  • شلوار جین و تیشرت
  • شومیز و شلوار پارچه‌ای راسته
  • اورال

نکات کاربردی برای حفظ استایل مونوکروم

ایرادتات اندامیتان را با استفاده از رنگ‌های تیره بپوشانید. در نظر داشته باشید کدام رنگ را در کدام قسمت از بالاتنه خود استفاده می‌کنید. برای مثال اگر پایه اصلی را رنگ سبز انتخاب‌ کرده‌اید اگر پایین تنه بزرگی دارید در قسمت پایین تنه سبز تیره استفاده کنید و در قسمت بالاتنه سبز روشن. از استایل مونوکروم هنرمندان و سلبریتی‌ها الگو بگیرید تا چشمگیر و قابل تحسین از نگاه دیگران باشید. در این استایل هیچ محدودیتی برای آیتم‌هایی که انتخاب می‌کنید ندارید و در انتخاب رنگ نیز دستتان باز است. اگر سبک استایل مونوکروم را می‌پسندید می‌توانید از شومیز‌های طرحدار استفاده کنید یا لباس‌هایی که گلدوزی‌های جذاب دارند. لباس‌های برش‌دار نیز انتخاب مناسبی است.

حفظ تعادل در سبک پوشش

یکی از عواملی که باعث درخشش بیشتر شما می‌شود، حفظ تعادل است.  لباسی شما انتخاب می‌کنید باید ایرادات اندامی شما را بپوشاند. این سبک پوشش به شما کمک می‌کند تا کشیده‌تر و باریک‌تر دیده شوید‌. حفظ تعادل در بین لباس‌ها یعنی اینکه تکه‌های لباس را به درستی انتخاب کنید اگر از بالاتنه گشاد استفاده می‌کنید پایین تنه را فیت بپوشید یا برعکس‌ اگر پایین تنه را گشاد انتخاب می‌کنید و شلوار بگ می‌پسندید بالاتنه را جذب بپوشید که این نکته کاملا بستگی به فرم اندام شما دارد. برای مثال شلوار بگ را با یک تیشرت جذب ست کنید.

کلام اخر

هر فرد طبق سلیقه شخصی خود لباس میپوشد و استایل هر شخص نشانه شخصیت اوست. استایل مونوکروم را حتی برای یک بار هم که شده امتحان کنید و از آن غافل نشوید. با صرفه جویی در هزینه و وقت به صورت هنرمندانه یک استایل زیبا داشته باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب